Müşteri Hizmetleri


Sipariş Takip / Üye Bilgileri Nedir ?

"Sipariş Takip " daha önceki siparişlerinizin ne durumda olduğunu görmenize, "Üyelik Bilgileri " ise her defasında kişisel bilgilerinizi girmenize gerek kalmaksızın online olarak sipariş vermenize yardımcı olacak bir unsurdur. Sistemimize üye olduğunuz takdirde kendinizle ilgili gerekli bilgileri sadece bir kez vermeniz yeterli olacaktır. Artık üyelik sırasında verdiğiniz bütün bilgiler bizde kayıtlı olduğu için çevrimiçi (online) olarak sipariş verdiğinizde kredi kartı bilgileriniz hariç tüm bilgiler sistem tarafından otomatik olarak doldurulacaktır.


Üyelik Ücretli mi?

Sitemize üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Üye olmadan da mağazamızı gezebilirsiniz ancak alışveriş yapabilmeniz ve kampanyalarımızdan yararlanabilmeniz için üye olmanız gereklidir.


Üyelik Sistemi Güvenli midir?

Kişisel bilgileriniz kesinlikle başka kişi ve kuruluşlar ile paylaşılmaz ve sadece Finspor Dış Ticaret Ltd. Şti. tarafından kullanılır. Bilgileriniz, veritabanımızda korunmaktadır.

Üye olurken verdiğiniz bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi kullanıcı adınızı ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmadığınız sürece mümkün değildir.


Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Online sistemimizden alışveriş yapabilmeniz için ilk önce bir " Alışveriş Listesi " oluşturmalısınız. “Alışveriş Listesi” Alışveriş Sepetinizde bulunan ürünlere verilen isimdir. Sistemimizi gezerek listenize eklemek istediğiniz ürünün hemen altında bulunan "Sepete Ekle" butonunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişinizi sonlandırmak istediğiniz anda Alışveriş Sepetinizde bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak satın alma işlemini tamamlamak için gerekli olan ve SSL güvenlik sistemi ile korunan 3 aşamalı sipariş sonuçlandırma bölümüne geçeceksiniz. Her aşamada gerekli açıklamalar bulunmaktadır. 2. aşamada ödemeniz gereken toplam tutarı görerek siparişinize onay vereceksiniz.

Nasıl Ödeme Yapabilirim ?

Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerinizin ödemesini banka havalesi ve ayrıca kredi kartı ile taksitli veya tek ödemeli olarak yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapacağınız siparişler otomatik olarak işleme konulur. Sistemimiz SSL güvenlik sistemi ile korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde kayıtlı kalmayacaktır. Her siparişiniz için bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekmektedir.


İnternet Üzerinde Kredi Kartıyla Sipariş Vermek Güvenli mi ?

Evet. Finspor.com.tr SSL kripto teknolojisi ile çalışan güvenli bir server kullanır. SSL kripto ve diğer güvenlik önlemleriyle ilgili daha fazla bilgiyi "SSL Nedir" bölümünden edinebilirsiniz. Kredi kart numaranızın tamamı veya diğer ilgili bilgiler Finspor.com.tr tarafından görülmemektedir. Kredi kartıyla sipariş verdiğiniz zaman bu bilgi doğrudan SSL kripto teknolojisini kullanan server tarafından bankaya aktarılmaktadır. Server'imiz banka ile doğrudan iletişim kuracak şekildedir ve günümüzde en güvenli veri transferinde kullanılan SET Protokolü uygulanır.


SSL Nedir?

Güvenlik Soket Düzeyi (SSL), Netscape tarafından yaratılmıştır, İnternet üzerinden standart güvenli veri akışını sağlar. SSL RSA Data Security Şirketi tarafından geliştirilmiş bir güvenlik ve özel şifre teknolojisi kullanır. SSL (veya Microsoft versiyonu: PCT), kullanırken, bize gönderdiğiniz bilgi güvenilir şekilde ve değişmeksizin bize ulaşır. Netscape'in Navigator ve Microsoft'un Internet Explorer gibi pek çok gelişmiş ve modern browser'ları SSL'i destekler.


3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.

e-finspor.com sitemizde yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


Siparişimi Verdiğimde Kredi Kartıma Hemen İşleniyor mu ?

Kredi Kartı ile Online ödeme seçeneğini şeçtiğiniz taktirde kredi kartınız gerçek zamanlı olarak işleme konulur. Finspor.com.tr online sistemi tarafından sadece kredi kartınızdan provizyon alınabilmesi için gerekli bilgiler otomatik olarak bankaya iletilir ve provizyon alınır.


KDV Ödeyecek miyim ?

Online mağazamızda bulunan tüm ürünlerimiz KDV oranı eklenerek satışa sunulmaktadır.


Havale/Eft Ödeme İşlemi Nasıl Yapacağım?

Dilerseniz, havale/EFT ile ödeme seçeneğini kullanarak alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için, havale/EFT yapmak istediğiniz bankayı seçmeniz yeterli olacaktır. Sipariş onayından sonra size verilen sipariş numaranızı havale/EFT’nin açıklama bölümüne eklemeyi unutmayın! Maximum 3 iş günü içerisinde ödemenin tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Ödeme yapılmayan sipariş dikkate alınmayıp otomatikman sistemden silinmektedir.                     Anlaşmalı bankaların hesap numaraları:

Banka Adı

Şube Kodu

Hesap No

TL Hesabı IBAN No

Garanti Bankası

1675

-İSTANBUL TİCARİ

6298429

TR53 0006 2001 6750 0006 2984 29

Faturalama ve İrsaliye İşlemi Nasıl Oluyor?

Finspor.com.tr' adresinden yapmış olduğunuz alışverişleriniz, mevcut T.C. kanunlarının gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Ancak hediye gönderimi durumunda hediye alıcısına sadece fiyat belirtmeyen bir irsaliye ile birlikte gönderim yapılacak ve fatura sizin belirteceğiniz fatura adresine gönderilecektir. Alışverişiniz sırasında sistemimizde gördüğünüz tüm fiyatlara KDV dahildir.

Eğer vergi numaranız varsa ve faturanızın şirketiniz adına düzenlenmesini istiyorsanız, vergi dairesi, vergi numarası ve ünvan bilgilerinizi mutlaka giriniz.


Ürünlerin Garantisi nasıl Sağlanıyor ?

Bütün ürünlerimiz mevzuat uyarınca sağlanması gereken garanti koşullarını karşılamakta olup, üretici veya ithalatçı garantisindedir. Tüm Türkiye’de yaygın olan servis ağı aracılığıyla garantili ürünlerin onarım ve bakım hizmetleri yerine getirilmektedir.

Eksik ürün gönderimi ve hasarlı ürün gönderimi gibi durumlarda, size taahhüt ettiğimiz hizmeti tam olarak yerine getiremediğimiz için, sipariş verdiğiniz ürün veya ürünleri iade edebilirsiniz. Bu durumda isterseniz ürününüzü yenisi ile degiştirebilirsiniz ya da yapmiş olduğunuz ödeme şekline bağli olarak tarafınıza para iadesi yapılacaktır. İade prosedürünü başlatmak için, kargo elemanı ile birlikte durumu tutanağa geçmelisiniz. Üründeki eksik – hata gibi şikayetleriniz tutanakta mutlaka belirtilip, sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanmalıdır.

Arızalı ürününüz ile ilgili, ürünün faturası ve garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında işlem yaptırabilirsiniz.

www.e-finspor.com sitemize gönderdiğiniz ürünler tarafımızdan yetkili servislere yönlendirilmekte ve onlardan gelecek cevap beklenmektedir. Bu çerçevede arızalı ürünlerinizi doğrudan size en yakın yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Bu koşulların dışında, eksiksiz olarak teslim edilen ürünlerin iadesi ile ilgili talepleriniz, Tüketici Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince değerlendirilecektir. İade işleminizin hatasız ve süratle gerçekleşmesi için, bu konuyu en kısa sürede eticaret@finspor.com.tr adresine veya müşteri hizmetleri hattına bildirmelisiniz. Daha sonra ürünü en kısa sürede faturası ile birlikte, kargo ücretini karşılayarak bize ulaştırmalısınız.